Siatkówka na wysoki poziomie

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

        III miejsce wywalczyli siatkarze z Pionek w II Turnieju  Partnerstwa Regionalnego Czarni. To już druga edycja turnieju zorganizowana przez klub siatkarski Czarni Radom. Przypomnijmy , że w roku ubiegłym reprezentacja Pionek wywalczyła I miejsce. W tym roku turniej odbył się w Iłży, a wzięło w nim udział trzynaście drużyn z powiatu radomskiego min. Zwoleń, Białobrzegi, Kozienice, Przysucha, Wolanów, Pionki, Gózd, Iłża, Zakrzew, Przytyk. Pionki  reprezentowało ośmiu uczniów PG nr 2 i jeden uczeń z PG 1: Mateusz Sapór, Vincenzo Basile, Błażej Jaworski, Igor Amanowicz, Jakub Jastrzębski, Jakub Płachecki, Jakub Przerwa, Mateusz Wilk, Konrad Filipek. Trenerem drużyny jest Tomasz Sąpór, nauczyciel PG nr 2.

Rywalizacja przebiegała w trzech grupach. Zwycięzcy grup walczyli ze sobą w finale o czołowe miejsca. Po bardzo wyrównanej walce drużyna z Pionek uplasowała się na III miejscu za Przysuchą i Wolanowie. Wielką niespodzianką dla młodzieży był zaproszony gość: prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej  p. Jacek Kasprzyk, który na zakończenie turnieju wręczył wszystkim pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy dostali także koszulki siatkarskie z logo Czarnych Radom. Relacja z turnieju pod adresem:  www.zebrra.tv/sport/2016/12/11/gimnazjalisci-rywalizowali-w-ilzy

19 grudnia siatkarki i siatkarze z PGR 2 i UKS Beta, w ramach nagrody za liczne sukcesy i promowanie pionkowskiej siatkówki wyjadą na pucharowy mecz Skry Bełchatów z włoskim zespołem Modena, do Atlas Areny w Łodzi. Życzymy miłych wrażeń.