VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

3 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbył się VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH dla uczniów szkół         podstawowych. Konkurs organizowany jest od kilku lat i w każdym roku przyciąga uczniów, którzy interesują się językiem angielskim.
Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o kulturze, historii i geografii Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Irlandii, ale również dobrą znajomością języka angielskiego.

Uczestnicy konkursu pokazali dużą wiedzę wykraczającą poza obowiązujący program w szkole. Należą się im za to słowa pochwały, a nauczycielom słowa podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
W jury konkursu zasiedli nauczyciele uczący języka angielskiego w szkołach podstawowych i PG  2. Zwycięzcą konkursu została Sara Sałbut z PSP 5. Drugie miejsce zajęli Maria Kowalska z PSP 5 i Hubert Turski z PSP 1, a trzecie miejsce przypadło Kacprowi Czerskiemu z PZS w Jedlni. Jury przyznało również wyróżnienie dla Wiktorii Kołodziej (PSP 1). Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali nagrody, ufundowane przez wydawnictwa podręczników szkolnych do nauki języka angielskiego Macmillan, Express Publishing oraz Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce. 
Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!