Festyn "Czas na zdrowie"

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Od marca młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 realizowała pod opieką nauczycielki biologii Lidii Jurek ogólnopolski projekt promujący ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Uwieńczeniem kilkumiesięcznych działań był festyn „Czas na Zdrowie”, który odbył się w środę 1 czerwca na terenie szkoły.
Festyn obfitował w różne atrakcje - wspólne zabawy ruchowe, zdrowy poczęstunek oraz udział zaproszonych gości. Wszyscy mogli skosztować zdrowych potraw przygotowanych przez młodzież oraz swojskiego jadła, które zaserwowali seniorzy z klubu ,,Promyk Nadziei”.
W rytm muzyki ludowej każdy mógł ubić własnoręcznie masełko i delektować się smakiem świeżo upieczonego chleba.
Na boisku szkolnym na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, chleb i warzywa oraz bardzo ciekawa wystawa motoryzacyjna.

Po tych licznych atrakcjach uczniowie z dużym zainteresowaniem zasiedli przed dużym ekranem, aby obejrzeć serię filmów edukacyjnych pt. ,,Śmietnik w mojej głowie”, które w lekki i zabawny sposób mówiły o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie na temat zdrowego odżywiania.
Na korytarzach szkolnych ustawione były różne stoiska- uczniowie szkolnego klubu ,,Sputnik” wykrywali składniki pokarmowe w produktach spożywczych, matematycy mierzyli BMI. Można było też zakupić drobne gadżety wspomagając PAH w odbudowie szkoły w Nepalu.
Imprezę zakończył pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez pionkowskich strażaków.