Nauka pod chmurką

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

       O tym, że przyswajanie wiedzy nie musi być nudne, wiadomo nie od dzisiaj. Mogli się o tym przekonać uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach, którzy 21 maja  uczestniczyli w VI Przedszkolnym Festiwalu Nauki Klubów Młodych Odkrywców pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W tym cyklicznym święcie wszystkich ciekawskich i dociekliwych, uczniowie z PG nr 2 wraz z innymi grupami przygotowali fascynujące pokazy dzieląc się dobrymi praktykami w ramach współpracy Klubów Młodego Odkrywcy w programie Centrum Nauki Kopernik - „Przewrót Kopernikański”. 

Oprócz grupy pionkowskiej eksperymenty przygotowali i prezentowali: przedszkolaki z rodzicami, uczniowie szkół podstawowych, liceum i technikum oraz studenci Politechniki Warszawskiej, edukatorzy Centrum Inwencji Edukacyjnej w Kobyłce, kursanci i kadra Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pracownicy działów edukacji Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Historycznego w Legionowie oraz edukatorzy i dzieci z niepublicznych placówek edukacyjnych.
W programie nie zabrakło barwnych reakcji chemicznych, samozapłonów, foto-błysków, fizyki dźwięku, astro-inżynierii, robotyki, daktyloskopii, pirotechniki, szachowej akademii termowizji, doświadczeń z suchym lodem, gazami, niezwykłymi cieczami i wielu innych.
Młodzież z PG nr 2 podczas festiwalu promowała też swoje miasto prezentując na swoim stanowisku broszury, mapy, różnego rodzaju gadżety dotyczące Pionek.
Udział w tak ciekawym wydarzeniu utwierdził nas w przekonaniu, że  nauka jest przygodą.