Czas na zdrowie

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

W Publicznym Gimnazjum nr 2 młodzież realizuje ogólnopolski projekt promujący ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej pod nazwą ,, Czas na zdrowie’’.
Zespół uczniów działający w Klubie Eko, pod opieką nauczycielki biologii Lidii Jurek, od marca zdobywał wiedzę z zakresu zdrowej żywności i rolnictwa ekologicznego. We wtorek  26 kwietnia podczas apelu zachęcali swych kolegów do zdrowego stylu życia oraz udowadniali dlaczego warto kupować żywność ekologiczną oraz od lokalnych producentów.

Uwieńczeniem działań młodych ekologów z PG2 będzie ,,Festyn Zdrowia”, który odbędzie się 1 czerwca na boisku szkolnym. Przewidujemy mnóstwo atrakcji- wspólne zabawy ruchowe dla młodzieży i dorosłych, zdrowy poczęstunek ( przygotowany na bazie produktów ekologicznych i lokalnych producentów) oraz udział zaproszonych gości.
Główny punkt programu to pokaz serii filmów edukacyjnych pt. ,,Śmietnik w mojej głowie”, które w lekki i zabawny sposób mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie oraz sposobach ich przełamywania.
Zapraszamy 1 czerwca do Publicznego Gimnazjum nr 2.
Będzie ekologicznie i zdrowo!