Patriotycznie i poetycznie...

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Kolejny raz uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 przynieśli swojej szkole chlubę. Tym razem po laury najlepszych sięgnęli recytatorzy i wokaliści, którzy reprezentowali szkołę na dekanalnym etapie Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej wpisanym już na trwałe w kalendarz ważnych wydarzeń w naszym mieście. Spośród 6 reprezentantów  - pięcioro zostało przez jury dostrzeżonych.
W kategorii pieśni Weronika Krystkowiak wyśpiewała wyróżnienie, a Sandra Bochyńska II miejsce. Obie uczennice przygotowała pani Sylwia Osińska. Warto podkreślić, że nie są to pierwsze sukcesy dziewcząt. Sandra została ostatnio laureatką IV Mazowieckiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej i jako jedyna przedstawicielka będzie reprezentowała nasze miasto na finale konkursu, który odbędzie się na początku czerwca w Kozienicach.

Jeszcze większą niespodziankę sprawiły recytatorki.
Anita Mularska z klasy Ia otrzymała wyróżnienie. Klaudia Niziołek to zdobywczyni trzeciej nagrody. Natomiast Nikola Drózd z Ia otrzymała główną nagrodę i będzie reprezentowała nasz dekanat na etapie diecezjalnym. Nikola i Anita pracują pod opieką p. M. Stępień, a Klaudię przygotowała p. A. Cybulska.
Sukcesy te cieszą nie tylko ze względu na to, iż stanowią potwierdzenie wysokiego poziomu recytatorów i wokalistów - ale też są dowodem na to iż placówka przywiązuje ogromną wagę do kształcenia w zakresie kultury narodowej i kształtowania właściwych postaw obywatelskich.