KOLEJNE SUKCESY MIESZKA GRODZICKIEGO

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

W styczniu dowiedzieliśmy się, że Mieszko Grodzicki został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego i okazało się, że to nie było ostatnie jego osiągnięcie. Jego systematyczna i wytrwała praca przyniosła kolejne ogromne sukcesy.
Najważniejszymi zawodami matematycznymi dla gimnazjalistów jest Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów. Biorą w niej udział uczniowie ze wszystkich renomowanych gimnazjów w Polsce. Już zakwalifikowanie się do finału OMG jest wielkim sukcesem ucznia (wszyscy finaliści są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego).


W dniach 19, 20 marca w Warszawie odbyły się finały XI OMG. O skali trudności zadań na tych zawodach świadczy fakt, że na rozwiązanie 5 zadań uczniowie mieli aż 3 godziny. Mieszko Grodzicki został laureatem tej edycji OMG i w nagrodę wyjedzie na Obóz Naukowy do Szczyrku, gdzie wraz z 20 innymi uczniami, którzy najlepiej rozwiązali zadania  będzie pogłębiał wiedzę matematyczną pod kierunkiem wykładowców szkół wyższych.
Tytuł laureata OMG to ogromny sukces i satysfakcja. Podczas wręczania dyplomów stał z uczniami najlepszych gimnazjów w Polsce, w których jest znacznie więcej godzin matematyki, a zajęcia prowadzą również wykładowcy szkół wyższych.
Mieszko Grodzicki  to także bardzo dobry informatyk. Bardzo lubi pisać różne programy, dlatego bierze również udział wielu  konkursach informatycznych. W ogólnopolskim konkursie „Bóbr” zajął 2 miejsce. 23 marca dowiedzieliśmy się, że został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego „Logia”(w I i II etapie tego konkursu uzyskał maksymalną liczbę punktów do zdobycia). Mieszko   zakwalifikował się także  do III etapu OIG(Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów), który odbędzie się w maju w Gdyni.
Mieszko jest niezwykle zdolnym i pracowitym uczniem. Potrafi wykorzystywać i przetwarzać informacje dane w różnych formach. Jego rozwiązania zadań cechuje pomysłowość i oryginalność, dobiera adekwatne narzędzia do badanego problemu. Właściwie interpretuje uzyskane wyniki. Cechuje go staranne i precyzyjne posługiwanie się językiem matematycznym. Podaje właściwe argumenty uzasadniające poprawność rozumowania.
Swój wolny czas wykorzystuje na naukę gry na pianinie i gitarze. W ciszy domowego ogniska tworzy różne projekty i realizuje swoje pomysły. Jest bardzo skromnym młodym człowiekiem, przed którym świat nauki stoi otworem. Mamy nadzieję, że jego talent dalej będzie się rozwijał i jeszcze wiele razy usłyszymy o jego kolejnych sukcesach.