MŁODY ZDOLNY MATEMATYK

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Od kilku lat słyszeliśmy o osiągnięciach Mieszka Grodzickiego. W tym roku też mamy powody do radości. Mieszko jest bardzo zdolnym i  pracowitym uczniem , pełnym zapału  i chęci do pogłębiania swojej wiedzy. Bierze udział w wielu różnych konkursach  - w tym roku z wielkim sukcesem.

 

Właśnie dowiedzieliśmy się, że został laureatem  Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Trzeba podkreślić, że jest to konkurs przeznaczony dla uczniów klas trzecich, a Mieszko jest uczniem klasy drugiej. W konkursach „Alfik matematyczny” i „Pingwin” osiągnął 100% wyniki i  w obu zdobył 1 miejsce w kraju, a w konkursie matematycznym „Olimpus” zajął 2 miejsce. Dzięki tym sukcesom ma już teraz zagwarantowane miejsce w dowolnej szkole średniej, jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego w części matematycznej i ma ocenę celującą z matematyki na koniec roku.

Swoje sukcesy zawdzięcza przede wszystkim ogromnym wkładem własnej pracy. Zbiory zadań nie mają przed nim tajemnic. Rozwiązał setki trudnych zadań. Praca z Mieszkiem to duża przyjemność i satysfakcja. W tym roku szkolnym czeka go jeszcze kilka konkursów – mamy nadzieję, że zakończą się również bardzo dobrym wynikiem, czego z całego serca życzy mu nauczycielka matematyki Aleksandra Kapciak.

Gratulujemy Mieszkowi jego sukcesów i życzymy dalszych w kolejnych latach nauki.