PG 2 dla Nepalu

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Uczniowie PG 2 biorą udział w projekcie Polskiej Akcji  Humanitarnej „Niosę Pomoc”. Polska Akcja Humanitarna pomaga ludziom na całym świecie przetrwać katastrofy i konflikty zbrojne. Jedno z obecnych działań prowadzone jest na terenie Nepalu, który w kwietniu 2015 r. został dotknięty trzęsieniem ziemi o dużej skali.

 

 

W czerwcu 2015r. uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc” – szkoła zebrała 940 zł na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Z tych pieniędzy, zebranych w szkołach w całej Polsce, zostały zakupione materiały potrzebne do zbudowania tymczasowych schronień dla ludzi, którym trzęsienie ziemi zabrało domy i cały dobytek. Uczniowie pokazali, że pomaganie innym to odruch, który powinien nam towarzyszyć cały czas. Szkoła otrzymała podziękowanie od PAH za włączenie się do akcji.

W czwartek 28 stycznia PG 2 po raz drugi zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla Nepalu. Tym razem pieniądze będą wykorzystane na odbudowę szkół w rejonie, gdzie zniszczeniu uległy wszystkie budynki, w tym i szkolne. Obecnie dzieci w tym rejonie uczą się w budynkach, skleconych ze starych blach falistych. Wierzymy, że kwota uzbierana przez społeczność szkolną - 650 zł, wraz z innymi pieniędzmi z innych polskich szkół, wspomoże borykające się z codziennymi problemami, szkoły w Nepalu.

Zbiórka pieniędzy prowadzona była podczas zabawy choinkowej i wywiadówek. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do akcji, a Rodzicom uczniów za ich hojność i wyrozumiałość. DZIĘKUJEMY!

Jeżeli ktoś z Państwa miałby ochotę wspomóc wspaniałych ludzi w Nepalu nawet niewielką kwotą, zapraszamy do wpłat na konto Polskiej Akcji Humanitarnej (Polska Akcja Humanitarna ul. Szpitalna 5 lok. 3 00-031 Warszawa Numer konta  BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem Nepal).