Idolek 2015

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Sukcesy artystyczne w PG 2
Artystyczne dusze z Publicznego Gimnazjum Nr 2 mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania w istniejącym od wielu lat Amatorskim Kole Teatralnym oraz Zespole Wokalnym. Uzdolnieni przedstawiciele Koła uczestniczą we wszystkich konkursach artystycznych, wokalnych i recytatorskich organizowanych na terenie naszego miasta.
W ostatnim tygodniu odbyły się dwa konkursy powiatowe w MOKiB w Pionkach, w których laureatami zostali uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 zdobywając cenne nagrody.
Konkurs wokalny „Idolek” odbył się już po raz dziesiąty. Od wielu lat cieszy się on nieustającą popularnością i wysokim poziomem uczestniczących w nim wykonawców. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie zdobyli w nim aż 3 nagrody.

 

Weronika Krystkowiak otrzymała II nagrodę przepięknie wykonując bardzo trudny utwór z repertuaru Anny German pt „Tańczące Eurydyki”.
Zuzanna Mazurkiewicz ujęła wszystkich swoim wykonaniem utworu „Nothing Else Matters” zespołu Metallica i zdobyła nagrodę specjalną ufundowaną przez Pionki24.
Mateusz Sąpór natomiast dostał wyróżnienie za oryginalne wykonanie utworu
„Do kołyski”  zespołu Dżem.


Reprezentantami naszej szkoły byli także Franciszek Oleszkiewicz, Julia Rafa i Sandra Bochyńska.
    Konkurs patriotyczny „ 11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży” to impreza cykliczna związana z miejski obchodami tego ważnego dla nas święta. Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy osoby: Anita Mularska, Wojciech Zawodnik i Weronika Krystowiak. Liczna grupa wykonawców prezentujących się na konkursie udowodniła, że patriotyzm nie jest dla nich pustym słowem lecz  doskonale znają i kultywują jego znaczenie.
W kategorii recytacji Wojciech Zawodnik zdobył wyróżnienie za wiersz „Orlątko” ,
a w kategorii wokalnej Weronika Krystkowiak wyśpiewała nagrodę wykonując „Białe róże”.
Laureatów przygotowywały panie: S.Osińska – wokaliści oraz M.Stępień – recytatorzy.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.