Akademia filmowa

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Film od wieków zaliczany jest do działań nie tylko rozrywkowych, ale i edukacyjnych. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach jako jedyni w mieście mają przyjemność uczestniczyć w seansach Akademii Filmowej „kino za rogiem” , odbywającej się w Centrum Aktywności Lokalnej. Akcja organizowana przez pana Michała Grosiaka i nauczycielki PG 2 M. Stępień przyciąga tłumy zainteresowanych młodych ludzi rządnych przygód i wrażeń, które dostarcza wyreżyserowany świat.

   Poszczególne filmy nie tylko bawią, lecz również uczą, a zdolna młodzież coraz częściej wyciąga z nich różne wnioski i rady. Pierwsza projekcja odbyła się 22 października. Zaprezentowane dzieło Jacka Lusińskiego pt.”Carte Blanche”. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiada o nauczycielu z liceum, który aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury, ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej wystąpił Andrzej Chyra, trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni.

    Pomimo dość poważnej tematyki, film dogłębnie poruszył uczniów PG 2, którzy z chęcią wybiorą się na następny seans w listopadzie.