XVIII Cross Rowerowy po Puszczy Kozienickiej

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Uczniowie szkół z miasta i gminy Pionki oraz powiatu radomskiego zmierzyli się na trasie przebiegajacej przez Puszczę Kozienicką, a także sprawdzili swoją wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej i orientację w terenie. Okazją do tego był XVIII Powiatowy Cross Rowerowy po Puszczy Kozienickiej. Cykliści z samego rana wyruszyli spod Gimnazjum nr 2 w Pionkach. Najlepsi zdobyli puchar oraz nagrody.

 


Do udziału przystąpiło 8 zespołów pięcioosobowych wraz z opiekunami ze szkół pionkowskich, wystartowało także gimnazjum oraz podstawówka z Suskowoli, gimnazjum z Jedlni-Kościelnej, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach. Do przejechania mieli około 35 km. Wyjazd rozpoczął się czasową konkurencją na boisku szkolnym, gdzie drużyny miały do pokonania niełatwy tor przeszkód.
 
Główna trasa przebiegała przez malowniczą puszczę Kozienicką, gdzie rozmieszczone były punkty kontrolne i przygotowane pytania, za które drużyny otrzymywały punkty. Pytania dotyczyły głównie historii miasta Pionki oraz jego najbliższych okolic, Parku Krajobrazowego czy wiedzy z ekologii. Natomiast na drugim punkcie kontrolnym drużyny mogły sprawdzić swoją sprawnośc fizyczną oarz celne oko strzelając z karabinka pneumatycznego. Meta znajdowała się nad stawem w miejscowości Januszno. Jako pierwsi dojechali do niej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunką Marzeną Burchart i jak mówią podopieczni – konkurencje nie były proste. Spodobały się natomiast widoki, które uczniowie mogli podziwiać z wieży Kościoła Świętej Barbary. Sebastian, jeden z uczniów klasy szóstej powiedział: jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Fajnie było podjąć to wyzwanie.Po podsumowaniu wszystkich punktów za poszczególne konkurencje okazało się, że najlepsi zostali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Jedlni, którzy na rajd wybrali się z opiekunem Łukaszem Wrochną.
 
Końcowa klasyfikacja: Miejsce 1 – Publiczne Gimnazjum w Jedlni, miejsce 2 – ex aequo dla Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach.
 
Organizatorami wydarzenia jak co roku byli nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach – Tomasz Sąpór i Jacek Jurkowski. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, Lasy Państwowe, Kozienicki Park Krajobrazowy, MZOiS Pionki, wręczali: dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach p. Wiktor Siek oraz radny powiatu p. Jan Siek. Patronat nad imprezą sprawował Polski Związek Kolarski.